KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521038
nr 1152 1038
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Mallorca, signerad 1909, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Kondition: uppfodrad,
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:58:56
4/12 23:54:24
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo