KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521038

nr 1152 1038

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Mallorca, signerad 1909, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Kondition: uppfodrad,

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 december 2017
kl 18:58:56

4/12 23:54:24 1      Vinnande bud

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo